


SanCeram Plastic Lockable Mini Jumbo Toilet Roll Holder



This Plastic Lockable Mini Jumbo Toilet Roll Holder comes with a blue translucent viewing window.
Next Day Delivery Available
£14.56 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
Plastic Lockable Mini Jumbo Toilet Roll Holder featuring a blue translucent viewing window, this lockable holder offers quick roll visibility and easy maintenance.
Features
- Plastic lockable mini jumbo toilet roll holder
- Blue translucent viewing window for quick roll visibility
- Lockable design for easy maintenance
- Finished in White
Specifications
| Product Type | Toilet Roll Holders |
|---|---|
| Sector | Commercial, Education, Healthcare, Industrial, Leisure |
| Product Highlights | |
| Dimensions | 145 × 280 × 325 mm |
| Colour | White |
| Capacity | Max 260mm Roll Diameter |
| Installation | Wall Mounted |
| Paper | 110mm Wide and 45-60mm Core, Perforated or Un-Perforated Jumbo Roll |
| Lockable | Yes |
| Guarantee | 1 Year |
| Material | Plastic |










