


SanCeram Metal Toilet Roll Holder



This stylish yet functional Metal Toilet Roll Holder for use with a single toilet roll comes with a fixing kit for hard wall installation.
Next Day Delivery Available
£29.25 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
Our Single Metal Toilet Roll Holder is stylish and functional, designed for a single roll and includes a fixing kit for hard wall installation.
Features
- Single metal toilet roll holder
- Stylish and functional design
- Holds one roll
- Supplied with fixing kit for hard wall installation
- Stainless steel with satin finish
Specifications
| Product Type | Toilet Roll Holders |
|---|---|
| Sector | Commercial, Education, Healthcare, Industrial, Leisure |
| Product Highlights | |
| Dimensions | 40 × 141 × 85 mm |
| Colour | Brushed Stainless Steel |
| Capacity | Max 120mm Roll Diameter |
| Installation | Wall Mounted |
| Paper | 110mm Wide and 45mm Core, Perforated Roll |
| Lockable | No |
| Guarantee | 1 Year |
| Material | Metal |






