


SanCeram Metal Double Toilet Roll Holder



This modern Metal Double Toilet Roll Holder for use with two toilet rolls comes with a fixing kit for hard wall installation.
Next Day Delivery Available
£42.33 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
This Metal Double Toilet Roll Holder is both modern and practical, this holder supports two rolls and includes a fixing kit for hard wall installation.
Features
- Metal double toilet roll holder
- Modern and practical design
- Supports two rolls
- Supplied with fixing kit for hard wall installation
- Stainless steel with satin finish
Specifications
| Product Type | Toilet Roll Holders |
|---|---|
| Sector | Commercial, Education, Healthcare, Industrial, Leisure |
| Product Highlights | |
| Dimensions | 40 × 254 × 85 mm |
| Colour | Brushed Stainless Steel |
| Capacity | 2 x Max 120mm Roll Diameter |
| Installation | Wall Mounted |
| Paper | 110mm Wide and 45mm Core, Perforated Roll |
| Lockable | No |
| Guarantee | 1 Year |
| Material | Metal |







