



SanCeram Lockable toilet roll holder




Plastic Lockable Toilet Roll Holder can be wall or panel mounted, for use with a single toilet roll.
Estimated Delivery: 3-5 working days
£17.50 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
This Lockable Plastic Toilet Roll Holder can be wall or panel mountable, this lockable holder is designed for a single toilet roll and offers added security.
Features
- Includes fixings for a variety of wall/panel types
- Lockable design
- Also available in light grey or dark grey
Specifications
| Product Type | Toilet Roll Holders |
|---|---|
| Sector | Commcercial, Leisure, Residential |
| Product Highlights | |
| Dimensions | 155 × 130 mm |
| Colour | Dark Grey, Light Grey |
| Capacity | Max 120mm Roll Diameter |
| Installation | Wall Mounted |
| Paper | 110mm Wide and 45mm Core, Perforated Roll |
| Lockable | Yes |
| Guarantee | 1 Year |
| Material | Plastic |

