


SanCeram Lockable Stainless Steel Liquid Soap Dispenser



Stylish and durable, Lockable Stainless Steel Liquid Soap Dispenser, ideal for use in commercial and education settings.
Next Day Delivery Available
£49.00 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
A premium Stainless Steel liquid soap dispenser featuring a lockable design for security and tamper prevention. Durable and easy to maintain, this dispenser is ideal for high-traffic commercial and education washrooms.
Features
- Push action operation
- Hardwearing Stainless Steel construction
Specifications
| Product Type | Soap Dispensers |
|---|---|
| Sector | Commcercial, Leisure, Residential |
| Product Highlights | |
| Dimensions | 95 × 101 × 269 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Colour | Brushed Stainless Steel |
| Capacity | 1000ml |
| Installation | Wall Mounted |
| Lockable | Yes |
| Guarantee | 1 Year |
| Soap Type | Liquid |
| Material | Metal |







