


You may also need...
-
LPSDLockable Push Action Soap Dispenser
Price range: £36.38 through £41.91 exc. VATEstimated Delivery: 3-5 working daysSelect options -
0302560Lockable Paper Towel Dispenser
£79.37 exc. VATNext Day Delivery Available
SanCeram Lockable Multiflat Toilet Tissue Dispenser



Stylish, Lockable Multiflat Toilet Tissue Dispenser, comes with a fixing kit for hard wall installation.
Next Day Delivery Available
£40.44 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
This Lockable Multiflat Toilet Tissue Dispenser is a stylish, lockable dispenser supplied with a fixing kit for hard wall installation.
Features
- Lockable Multiflat toilet tissue dispenser
- Stylish lockable design
- Supplied with fixing kit for hard wall installation
- Black and Stainless Steel finish
Specifications
| Product Type | Toilet Roll Holders |
|---|---|
| Sector | Commercial, Education, Healthcare, Industrial, Leisure |
| Product Highlights | |
| Dimensions | 125 × 180 × 310 mm |
| Colour | Black, Brushed Stainless Steel |
| Capacity | Max 220mm Stack Height |
| Installation | Wall Mounted |
| Paper | 125mm wide, Multiflat Toilet Tissue |
| Lockable | Yes |
| Guarantee | 1 Year |
| Material | Metal & Plastic |







