


You may also need...
-
0302513Lockable Push Action Soap Dispenser – Liquid
£36.38 exc. VATNext Day Delivery Available -
CH65SWCStainless Steel Coat Hook – 65mm
£12.50 exc. VATNext Day Delivery Available -
0302520Slimline Warm Air Dryer
£292.50 exc. VATNext Day Delivery Available -
0302560Lockable Paper Towel Dispenser
£79.37 exc. VATNext Day Delivery Available
SanCeram Lockable Mini Jumbo Toilet Roll Dispenser



This modern Lockable Mini Jumbo Toilet Roll Dispenser comes with a fixing kit for hard wall installation.
Next Day Delivery Available
£41.36 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
This Lockable Mini Jumbo Toilet Roll Dispenser is modern and secure, this dispenser includes a fixing kit for hard wall installation.
Features
- Black ABS and Stainless Steel finish
- Lockable mini jumbo toilet roll dispenser
- Modern and secure design
- Supplied with fixing kit for hard wall installation
Specifications
| Product Type | Toilet Roll Holders |
|---|---|
| Sector | Commercial, Education, Healthcare, Industrial, Leisure |
| Product Highlights | |
| Dimensions | 140 × 350 × 250 mm |
| Colour | Black, Brushed Stainless Steel |
| Capacity | Max 220mm Roll Diameter with 100mm Stub Roll |
| Installation | Wall Mounted |
| Paper | 100mm Wide and 60mm Core, Perforated or Un-Perforated Jumbo Roll |
| Lockable | Yes |
| Guarantee | 1 Year |
| Material | Metal & Plastic |







