


You may also need...
-
0302528Stainless Steel Floor Standing Slim 30ltr Waste Bin
£112.56 exc. VATNext Day Delivery Available -
0302526Metal Lockable Paper Towel Dispenser – Stainless Steel
£55.00 exc. VATNext Day Delivery Available -
JTRHJumbo Toilet Roll Holder
Brushed Stainless SteelWhite2 finishes available£40.26 exc. VATEstimated Delivery: 3-5 working daysSelect options -
PL94MBSTurboforce Junior PLUS Hand Dryer
£200.00 exc. VATNext Day Delivery Available -
CH65SWCStainless Steel Coat Hook – 65mm
£12.50 exc. VATNext Day Delivery Available
SanCeram Lockable Metal Liquid Soap Dispenser



Hardwearing and practical Lockable Metal Liquid Soap Dispenser, ideal for use in commercial and education settings.
Next Day Delivery Available
£51.40 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
A robust, lockable metal liquid soap dispenser designed for commercial and educational environments. The durable construction withstands heavy use, while the lockable feature prevents tampering and helps maintain hygiene standards.
Features
- Robust lockable metal liquid soap dispenser designed for commercial and educational environments
- Durable construction for heavy use
- Lockable feature prevents tampering
- Helps maintain hygiene standards
Specifications
| Product Type | Soap Dispensers |
|---|---|
| Sector | Commercial, Education, Leisure |
| Product Highlights | |
| Dimensions | 95 × 101 × 269 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Colour | White |
| Capacity | 1000ml |
| Installation | Wall Mounted |
| Lockable | Yes |
| Guarantee | 1 Year |
| Soap Type | Liquid |
| Material | Metal |







