



You may also need...
-
PL94MBSTurboforce Junior PLUS Hand Dryer
£200.00 exc. VATNext Day Delivery Available -
0302526Metal Lockable Paper Towel Dispenser – Stainless Steel
£55.00 exc. VATNext Day Delivery Available -
0302525Lockable Stainless Steel Liquid Soap Dispenser
£49.00 exc. VATNext Day Delivery Available
SanCeram Jumbo Toilet Roll Holder




This lockable, Midi Jumbo Toilet Roll Dispenser has a viewing window and comes with a fixing kit for hard wall installations.
Estimated Delivery: 3-5 working days
£40.26 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
Our Lockable Midi Jumbo Toilet Roll Dispenser is a robust, lockable dispenser featuring a viewing window and supplied with a fixing kit for hard wall installation.
Features
- Stainless steel lockable midi jumbo toilet roll dispenser
- Robust construction
- Lockable design for added security
- Viewing window for easy monitoring
- Supplied with fixing kit for hard wall installation
- Available in White Metal or Stainless Steel
Specifications
| Product Type | Toilet Roll Holders |
|---|---|
| Sector | Commercial, Education, Healthcare, Industrial, Leisure |
| Product Highlights | |
| Dimensions | 125 × 320 × 320 mm |
| Colour | Brushed Stainless Steel, White |
| Capacity | Max 240mm Roll Diameter |
| Installation | Wall Mounted |
| Paper | 100mm Wide and 60mm Core, Un-Perforated Jumbo Roll |
| Lockable | Yes |
| Guarantee | 1 Year |
| Material | Metal |





