



Product Highlights
-
Non StandardThese products are special-order, non-standard items with extended lead times. Once ordered, they cannot be cancelled or returned. Please ensure all specifications are confirmed before purchase.
You may also need...
-
S183501Sandringham 21 1700 x 700mm Steel Bath – 2 TH
£327.78 exc. VATEstimated Delivery: 3-5 working days -
E735801Concept 1700 x 750mm Bath No TH
£272.12 exc. VATEstimated Delivery: 3-5 working days -
S183901Sandringham 21 1700 x 700mm Water Saving Steel Bath – 2TH
£327.78 exc. VATEstimated Delivery: 3-5 working days -
E729901Concept 1700 x 750mm Bath 2TH
£272.12 exc. VATEstimated Delivery: 3-5 working days -
S183801Sandringham 21 1700 x 700mm Steel Bath – No TH
£321.41 exc. VATEstimated Delivery: 3-5 working days
Merlyn Fixed Square Bath Screen




Product Highlights
-
Non StandardThese products are special-order, non-standard items with extended lead times. Once ordered, they cannot be cancelled or returned. Please ensure all specifications are confirmed before purchase.
Merlyn’s Fixed Square Bath Screen is manufactured from 6mm toughened safety glass and combines clean lines and watertight practicality, making a stunning addition to any modern bathroom.
£101.00 exc. VAT
Free UK Delivery for orders over £500
Description
Merlyn’s fixed square bath screen is made from 6mm toughened safety glass and combines clean lines with watertight practicality. Its minimalist design and robust construction make it a stylish addition to any modern bathroom.
Features
- 1500mm high
- Reversible design
- Frameless screen
- Bright Chrome finish
- Non-standard item – please refer to returns policy
Specifications
| Product Type | Bath Screens |
|---|---|
| Range | Mbox |
| Sector | Leisure, Residential |
| Product Highlights | Non Standard |
| Dimensions | 800 × 6 × 1500 mm |
| Weight | 8 kg |
| Colour | Chrome |
| Guarantee | Lifetime |
| Material | 6mm Toughened Safety Glass |


